Galvenā lapa 2016_08_04_Jauniesi_NVA_MN

  Mēs strādājam, lai izkrāsotu ne tikai savu, bet arī bērnu ikdienu

  Nu jau vairāk kā divus mēnešus biedrība „Mēs- nākotnei!” iesaistījusies Nodarbinātības Valsts aģentūras projektā „Jauniešu garantijas”, tādējādi sniedzot iespēju Limbažu novadā dzīvojošiem jauniešiem-bezdarbniekiem iegūt jaunas praktiskās iemaņas, lai paaugstinātu viņu konkurētspēju darba tirgū. Šobrīd biedrības valdes priekšsēdētājas Ņinas Luščenokas vadībā darbojas un sevi attīsta četras jaunietes, no kurām viena entuziastiskajam pulciņam pievienojusies pavisam nesen. Jaunieši, darbojoties projektā „Jauniešu garantijas” no NVA saņem stipendiju.

  Līva sākotnēji šaubījusies, vai iesaistīšanās būs labs solis, jo, kā jau mums visiem, arī viņai nezināmais radījis bailes, tomēr uz pārrunām ieradās, lai vismaz noskaidrotu, kas tieši sagaida. Atmosfēra bijusi tik labvēlīga, ka daudz nedomājot piekrita darboties. Pati saka, ka vēlas „iegūt drošību savās rīcībās un pienākumos. Apgūt komunikāciju ar jauniešiem- kā labāk runāt, kā kaut ko iemācīt. Iepriekšējas pieredzes nav, bet uzskatu, ka iegūtās prasmes noderēs nākotnē”. Cerību nezaudē jaunā projektu koordinatore Līva Liniņa.
  Projektu koordinatore Adele Vēsma Korba, kura darbojas nedaudz ilgāk par diviem mēnešiem jau var droši teikt, ka ir „iemācījusies organizēt, plānot un vadīt pasākumus un sastrādāties ar citiem jauniešiem”. Izklausās, ka apgūts ir ja ne viss, tad pats svarīgākais, taču savu darbu biedrībā Adele tik drīz neplāno pārtraukt, jo pati atzīst un saprot, ka tomēr ir vēl ko iemācīties un kur pilnveidoties. „Vēl aiz vien mācos meklēt risinājumus, kad notikumi pēdējā brīdī novirzās no plānotā”.
  Iedrošinot visas meitenes strādāt komandā, plānot, koordinēt un organizēt savu darbību, un reizē, uzņemties atbildību par padarīto, biedrības vadītāja - Ņina iedrošināja projektu vadītāju Līgu Vikse, kura arī projektā „Jauniešu garantijas” jau vairāk kā divus mēnešus darbojas „Mēs- nākotnei!”, uzņemties vadīt un koordinēt meiteņu - komandas darbu (pati biedrības vadītāja, apņēmās konsultēt, palīdzēt, atbalstīt jauniešus, bet ja kas nesanāk, pati iesaistās un palīdz novadīt pasākumu, lai tās izdotos).
  Lai arī Līgai ir bijusi iepriekšēja pieredze gan darbā ar bērniem, gan pasākumu organizēšanā, šeit tas ir ievirzījies pavisam jaunā gultnē. „Nekad agrāk nav bijis tā, ka vienkārši rodas ideja, un pietiek ar entuziasmu un gribēšanu, lai to realizētu- šeit tāda iespēja man ir”. Līga atzīst, ka ļoti novērtē uzticību kas valda kolektīvā: „Nav tā, ka mums kaut ko neļautu darīt, ja pašām šķiet, ka spēsim ar to tikt galā”.
  Visu šo laiku, komandas darbu no tādām kā „aizkulisēm” vēro Aija Šepko, kuras pienākumos ietilpst mājas lapas un sociālo tīklu administrēšana. Biedrības vadītāja Ņina, viņā jau no pašiem darbības pirmsākumiem pamanījusi māksliniecisko dabu. Aijai, nodrošinot biedrības organizēto pasākumu reklāmu, sanāk iesaistīties visos meiteņu vadītos pasākumos gan ar afišu izveidošanu, gan fotogrāfiju uzņemšanu, nosūtīšanu aktivitāšu dalībniekiem, ievietošanu portālos, sociālos tīklos. Nav tā, ka šie pienākumi tiek uzspiesti, Aija atzīst: „ir gandarījums veidot reklāmas. Esmu pateicīga šim projektam, jo esmu ieguvusi jaunas intereses un jaunu pieredzi. Šis projekts ir palīdzējis saprast, kāda nodarbošanās man būtu saistoša arī nākotnē.”
  Darbojoties biedrībā, meitenēm bija iespēja iesaistīties biedrības organizētā projekta „Nāc, pielaiko profesiju!” komandas darbā - aktivitāšu plānošanā, organizēšanā un vadīšanā, kā arī līdzdarboties nepieciešamo materiālu, pakalpojumu iegādē un piesaistē. Pēc projekta īstenošanas – iesaistījās darbā ar projekta dokumentāciju, rakstīja projekta atskaites, apguva pieredzi lietvedībā, grāmatvedībā, finanšu dokumentācijas kārtošanā, u.c. Iegūta pieredze palīdzēja savu plānoto  pasākumu programmu, tāmes veidošanā un ziedotāju piesaistē, un pašu organizēto pasākumu divos mēnešos, bija daudz.   
  Kādu ceļu šie jaunieši izvēlēsies sev tālākajā dzīvē, vēl pāragri spriest, taču ir skaidrs, ka visām meitenēm darbs biedrībā palīdz saprast vismaz aptuvenu virzienu, kur doties, kur meklēt savu aicinājumu, kurā jomā attīstīt savus talantus un izmantot iegūto pieredzi, un noteikti jāatzīst, ka darbā pavadītais laiks ir vērtīgs.
  Un, lai arī vasara strauji tuvojas savam noslēgumam, viņu entuziasms un vēlme darboties nekur nav zudusi, jo arī šobrīd tiek gatavotas programmas un materiāli nākamajiem pasākumiem, lai izkrāsotu ne tikai savu, bet arī bērnu ikdienu.
  Komandas vārdā, projektu vadītāja Līga Vikse

   

   
  Autorizācija  Statistika
  Reģistrēti lietotāji : 4
  Raksti : 653
  Rakstu skatīšanās reizes : 1410084
  Klātienē
  Šobrīd klātienē ir 10 viesi